за популярністю
Ціна
Бренд
Тип фотоапарата
Тип оптики
Тип видошукача
Вбудований спалах
Діагональ дисплея
Сенсорний дісплей
Число ефективних мегапікселів
Технологія матриці
Кроп-фактор
Система самоочищення матриці
Оптичне збільшення
Система шумозаглушення
Режим зменшення ефекту червоних очей
Цифрове збільшення
Стабілізація зображення
Дозвіл відеозйомки
Частота кадрів в секунду
Стереомікрофон
Інтерфейси
Бездротові технології
Можливість підключення зовнішнього спалаху
Колір корпуса
Показати ще 47 товарів
Фотоапарат — необхідне придбання для професійної зйомки та найкращий засіб для того, щоби закарбувати ключові моменти життя. Незважаючи на наявність камер у смартфонах, навіть аматорська фотокамера краще впорається зі створенням якісних знімків.
Можливості сучасних пристроїв одночасно радують і насторожують. Вибрати відповідний пристрій стає складніше. Тому перед тим, як купити фотоапарат, вивчіть ключові технічні параметри.
Визначтеся з типом пристрою:
Є інші вузькоспеціалізовані типи — фотокамера миттєвого друку (типу класичних полароїдів — зараз такі випускає Fujifilm), панорамні камери 360° і фотоапарати дитячі.
Пристрої, у яких світло потрапляє в об'єктив і проходить через діафрагму, а потім відбивається в дзеркалі й потрапляє у видошукач.
Дзеркальні фотоапарати покажуть рівно те, що потрапляє на сенсор. Без обробки, яка є в бездзеркальних камерах. Через це дзеркалки з функцією стабілізації зображення вважаються більш професійними фотоапаратами.
У фотоапараті світло проходить прямо в об'єктив на електронний видошукач. Кадр відображається з налаштуваннями експозиції та ISO. Відсутність дзеркал підвищує швидкість зйомки в режимі серії.
Бездзеркальні фотоапарати підійдуть для любителів і професіоналів. Такий цифровий фотоапарат легший за вагою, але його акумулятор сідає швидше через постійну роботу електронного видошукача.
Матриця — мікросхема зі світлочутливими елементами, що відповідає за формування зображення. Фотоапарати оснащені різними матрицями за розміром. Найпоширеніші:
Перші три типи належать до кроп-камер. Такі фотоапарати підійдуть для новачків, зображення виходять різкими та розмиття фону гірше. Повнокадрові фотоапарати (Full Frame) забезпечують хороше перенесення кольорів, оскільки фотик передає більше відтінків.
Діафрагма — це елемент камери, що дає змогу налаштовувати кількість світла, яке потрапляє на матрицю. Значення вимірюється у вигляді f-числа: що воно менше, то більше світла потрапить у кадр.
Зум дає змогу змінити масштаб зображення. Є два основних типи:
Витримка визначає час, коли затвор залишається відкритим для впливу світла на матрицю. Діапазон витримки затвора варіюється залежно від моделі.
Фотоапарати із мінімальним значенням від 1/1000 до 1/4000 секунди допомагають «заморозити» швидкий рух. Довгий час витримки (від 30 секунд і більше) трапляється в багатьох дзеркальних і бездзеркальних моделях, підійде для зйомки в темряві.
Число пікселів, які поміщаються на матриці, називають роздільною здатністю. Фотоапарат для зйомки з роздільною здатністю 24 Мп може зробити фото розміром 6000 х 4000 точок. Частина пікселів на матриці закриті від потрапляння світла, тому виробники також вказують число ефективних мегапікселів — тих, на які світло потрапляє.
Роздільна здатність відео вказується не в мегапікселях, а у вигляді кількості точок за шириною і висотою. Найпоширеніші два варіанти:
Для професійної зйомки, яка передбачає подальшу обробку, зберігати фото потрібно у форматі RAW. В інших випадках вистачить формату JPEG — такі знімки займають менше пам'яті і відкриваються на будь-яких пристроях.
Здебільшого фотоапарати не комплектуються внутрішнім сховищем. Тому для повноцінного користування знадобиться картка пам'яті SD або її модифікації:
Найчастіше використовують два різновиди роз'ємів:
Сучасний фотоапарат може бути оснащений додатковими технологіями. Крім фотоапаратів з Bluetooth або технологією HDR, трапляються такі можливості:
Інформацію про те, як правильно активувати і використовувати функції, можна знайти в інструкції.
Купити фотокамеру в Цитрусі означає отримати:
Відрізняйтеся — та обирайте найкраще в Цитрус!
Фотоапарати | Ціна |
Фотоапарат CANON EOS 4000D 18-55 DC III (3011C004) | 16 999 грн |
Фотокамера миттєвого друку Fujifilm Instax Wide 400 Pistachio Green | 6 990 грн |
Panasonic Lumix DMC-G7 Kit 14-42mm Black (DMC-G7KEE-K) | 23 999 грн |
Фотоапарат Canon Powershot SX70 HS (Black) 3071C012 | 28 999 грн |
Фотоапарат Canon EOS 250D 18-55 IS STM Black (3454C007) | 30 999 грн |
Sony Alpha а7 III Body Black (ILCE7M3B.CEC)
81 999₴
Анонімний користувач
Досвід використання: Камера актуальна на початок 2024 року. Рекомендую використовувати з рідно оптикою Sony, приклади відео можно переглянути за посиланням www.fotovideo.pro/prikladi-robit. Відео наведені з оптикою Об’єктив FE 24-105mm F4 G OSS. Також за посиланням є відео з об'єктивом Sony FE 24-70mm f/2.8. Богато хто звертає на увагу на об'єктив з трансфокатором Sony 18-105mm, f/4 G Power Zoom - не рекомендую!
Плюси: Стабілізація - з руки добре тримає картинку Батарея - хватає в 4К до 2-х годин, HullHD до 4-х годин. Працює від PowerBank але не рекомендую, гріється дуже Світлочутливість
Мінуси:Зйомка відео одним кадром до 30 хв, потім зразу можно знімати далі. Цілий день якщо не non-stop працювати то матриця не гріється. За декілька років в мене пару раз було що показувало перегрів матриці