Citrus Logo Image

Смартфони

Сортування

за популярністю

Фільтр

Фільтр
Фільтр

Ціна

-

Бренд


Процесор


Внутрішня пам'ять


Кількість SIM-карт


Оперативна пам'ять


Діагональ екрану


Тип екрану


Роздільна здатність екрану


Основна камера


Фронтальна камера


NFC


Захист корпусу


Ємність аккумулятора


Тип акумулятора


Швидка зарядка


Бездротова зарядка


Кількість ядер


Смартфон для геймінгу


Тип SIM-карти


Стандарти зв'язку


Матеріал корпуса


Стилус


Запис відео


Стабілізація

Смартфони: найпопулярніші переносні гаджети

Смартфон – це високотехнологічний девайс, який покриває потреби користувача у зв'язку, отриманні інформації, плануванні, розвагах. Його використовують не тільки, як засіб для спілкування, але й як робочий інструмент в IT сфері, фото/відео камеру, предмет, який визначає статус власника, GPS-навігатор, компас, планер, плеєр, особистого тренера і навіть вимірювач рівня стресу.

Обираючи собі смартфон, визначте, для чого він вам потрібен, перегляньте ряд його основних характеристик і зробіть вибір на користь девайса, який підійде саме вам.

Критерії правильного вибору

Цитрус рекомендує робити вибір послідовно, враховуючи всі характеристики. Для цього ми налагодили систему фільтрів. Ставте галочку навпроти потрібного показника, так асортимент швидко скоротиться до найбільш релевантного в вашому окремому випадку.

Як обрати бренд смартфона?

Перше, на що звертають увагу. Виробники з року в рік створюють нові технології, удосконалюють старі та патентують свої досягнення. У кожному є щось особливе і всі вони конкурують між собою. Єдина принципова відмінність – операційна система. У Apple - це закрита iOS, яка відмінно поєднується з іншими девайсами бренду. У решти брендів це Android – найбільш поширена ОС в світі, яка легко підлаштовується під специфічні системи брендів, наприклад, як MIUI у Xiaomi.

Всі популярні додатки отримують версії для обох операційних систем, тому, купуючи гаджет з будь-якою із них, ви не будете відчувати себе обділеним.

Об'єм вбудованої пам'яті

Вбудована пам'ять – це місце, де зберігається мультимедіа, документи, програми та кеш. Вона несуттєво впливає на швидкість виконання операцій, більше на те – скільки контенту ви зможете вмістити:

  • 16-64 Гб. Такий обсяг в основному у дешевих смартфонів. Цього вистачить для тих, хто не качає фільми на телефон, не фотографує і не знімає часто, а скоріше використовує телефон для зв'язку та базових потреб середньостатистичного користувача;
  • 128-256 Гб. Це середній і зручний показник. 30 тисяч хороших фото або 1000 хвилин відео з роздільною здатністю 4К. Можна встановлювати різноманітні програми, ігри;
  • 512 Гб – максимальний на сьогоднішній день обсяг пам'яті в смартфоні. Підійде тим, хто викачує фільми у великій кількості, робить контент професійно або захоплюється геймінгом. Таким обсягом можуть похвалитися флагманські моделі з відповідним цінником.

Оперативна пам'ять у смартфонах

Коливається від 1 Гб до 16 Гб. Оперативна пам'ять – це показник, який відповідає за швидкість обробки запитів і операцій, здатність обробляти декілька запитів одночасно і підтримувати роботу декількох програм у фоновому режимі. Від кількості оперативної пам'яті також залежить ціна смартфона, чим більше, тим дорожче.

Екран і його характеристики

Обирайте за розміром, роздільною здатністю та типом матриці.

Розмір відповідає габаритам телефону, завдяки тренду безрамкових дисплеїв. Орієнтуйтеся на свої вподобання. Гаджет має зручно лежати в руці, і підходити для задач, якими ви займаєтеся найчастіше (перегляд мультимедіа, скролінг, редагування фото або відео, геймінг).

Роздільна здатність відповідає за чіткість зображення і насиченість кольорів:

  • Retina – зустрічається на девайсах Apple;
  • FullHD – найпоширеніше дозвіл в сучасних смартфонах;
  • UHD (4K) – 3840х2160 пікселів в 4 рази чіткіше, ніж HD;
  • Quad HD + – вдосконалена версія попереднього, властива смартфонам преміум сегменту.

Крім роздільної здатності на якість зображення ще впливає матриця. Це технологія, за допомогою якої проявляється картинка.

  • TFT – доступний в плані ціни варіант, встановлюється в бюджетних і відрізняється середньою якістю;
  • LCD – більш сучасне рішення для середнього цінового сегмента;
  • IPS і Super IPS – матриця для топових моделей, що характеризується високою деталізацією і природною передачею кольору;
  • OLED – використовується для ультратонких екранів, розрахованих на низьке енергоспоживання і високу контрастність;
  • AMOLED – активний тип матриці, дає глибокий чорний колір, контрастністю і «соковитістю».

Такі модифікації, як Super AMOLED, Dynamic AMOLED і т.д. – це вдосконалені матриці з неймовірно чіткою передачею кольору і реалістичністю картинки.

Обираємо по камерах

Важливий параметр для тих, хто любить знімати відео або фото для особистого архіву, блогу або займається цим професійно. Основна камера часто оснащена 2, 3 або 4 об'єктивами, кожен з них виконує певну функцію:

  • ширококутний – захоплює якомога більше простору;
  • телескопічний – допомагає чітко зняти об'єкти, які знаходяться далеко;
  • макро – для якісного ефекту розмиття і якісних знімків поблизу.

Фронтальна камера потрібна для селфі, стрімів і спілкування по відео. Чим більше мегапікселів, тим чіткіше зображення.

Властивості центрального процесора

Від процесора залежить працездатність та енергоефективність. У процесорів є основна характеристика – кількість ядер.

Бюджетні моделі оснащують 4 ядрами. Гаджети справляються з елементарними завданнями – інтернет-серфінг, програвання музики, використання соціальних мереж, дзвінки. Чіпи з 6-8 ядрами і більш відносять до середнього і преміум сегменту. Пристрої з такими показниками підходять для більш складних завдань – роботи в багатозадачному режимі, перегляду фільмів, запуску ігор та ресурсномістких додатків.

При цьому ядра можуть бути продуктивними та енергоефективними. Якщо ви обираєте потужну модель, віддайте перевагу влаштуванню з 2 продуктивними ядрами і 2-4 ефективними. При високій продуктивності такі пристрої відрізняються низькою енергозатратністю.

Також варто звернути увагу на виробника чіпсета. Відмінне рішення – купити смартфон з модифікованим чіпом від Qualcomm Snapdragon або Mediatek.

Ємність аккумулятору

Якщо ви користуєтеся гаджетом часто – для роботи і розваг, необхідна модель з Високоємкий акумулятором – від 4000 мАг. Такий показник можна знайти навіть у недорогих смартфонів. Такі девайси забезпечують мінімум 12 годин безперервної роботи при активному використанні.

Найпотужніші пристрої оснащують батареєю з ємністю від 6000 мАг. Моделі витримують 2-3 дні без підзарядки і можуть використовуватися в екстремальних умовах.

Звертайте увагу на енергоефективність процесора. Великоформатний екран, підтримка додаткових функцій і т.д. – це енерговитратні «супутники». Виробники застосовують матриці екранів з підвищеною енергоефективністю, оснащують смартфони швидкої зарядкою (до 50% заряду за півгодини).

Зв'язок

4G або 5G – це актуальні стандарти на сьогодні. Дозволяють передавати дані ще швидше, в порівнянні з попередніми поколіннями зв'язку.

Додаткові функції

Сучасні телефони можуть буквально все. Рекомендуємо обирати смартфони з такими можливостями:

  • підтримка NFC технології для безконтактної оплати;
  • наявність сканера відбитку пальців або датчика розпізнавання осіб для надійного захисту даних, що зберігаються;
  • вологозахист. Максимум – IP68, це коли телефон працює навіть під водою, на глибині до 1 метра;
  • наявність стереодинамиків, які дозволять насолоджуватися чистим і гучним звуком без підключення портативної акустики;
  • слот для другої СІМ-карти, якщо для вас важливо постійно бути на зв'язку і безперешкодно телефонувати на номери різних операторів.

Дизайн

Відносимо це питання до другорядних, адже найчастіше вони носяться в чохлі – аксесуар, який не знає меж в реалізації дизайнерських ідей. Найчастіше для оформлення корпусу девайса використовується пластик, скло або метал. Виробники віддають перевагу, матеріалами, які можна переробити. Обирайте геометричні грані як у Айфона або скруглені, плавні як в Серії Note від Самсунг Галаксі. Колірна гамма варіюється від спокійних і типових металевих відтінків до космічного градієнта і кольорів веселки. Ще одне поле для творчості – блок основних камер. Тут конструктори кожного бренду намагаються виробити свій неповторний стиль.

Чому варто купити смартфон в Цитрус?

  1. Тільки офіційний, повністю законний продаж телефонів від перевірених виробників.
  2. Наші консультанти знають про смартфони все, і зможуть допомогти з вибором онлайн або офлайн.
  3. Сплачуйте покупки карткою, післяплатою, готівкою або в кредит.
  4. Замовити смартфон можна в будь-якому місті України та отримати доставку додому. По Одесі та Києву доставка безкоштовна.

Популярні відгуки

Product Image

Samsung Galaxy S23 FE S711B ZPG 8/256GB Purple (SM-S711BZPGSEK)

28 999

Comment User Avatar

Стрелец Дарья

Досвід використання:Гарний телефон.Якість фото і відео відмінна

Плюси:Екран,камера

Мінуси:Не має

Докладніше

Ціни на Смартфони

СмартфониЦіна
Samsung Galaxy S23 FE S711B ZAG 8/256GB Graphite (SM-S711BZAGSEK)28 999 грн
Apple iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium (MU793)55 999 грн
realme 12 Pro+ 5G 12/512GB (Submariner Blue)19 999 грн
Samsung Galaxy M34 M346B 8/128GB Silver (SM-M346BZSGSEK)9 999 грн
Samsung Galaxy S24 Plus S926B 12/256GB Onyx Black (SM-S926BZKDEUC)46 999 грн

Найпопулярніші запити в категорії Смартфони

Питання, які часто задають про Смартфони

💸Скільки коштують Смартфони?

🛒Які Смартфони краще купити в 2024 році?

🔥Які Смартфони найдорожчі і відносяться до преміум сегменту?