Citrus Logo Image

Роутери

Сортування

за популярністю

Фільтр

Фільтр
Фільтр

Ціна

-

Бренд


Діапазон частот


Кількість антен



Кількість LAN портів (RJ-45)


DHCP-сервер


Підтримка VPN


Маршрутизатор: універсальний мережевий пристрій

Загальний доступ до інтернету на прийнятній швидкості для декількох пристроїв є необхідністю в сучасних реаліях. Поки в Україні супутникові провайдери не набули широкого поширення, маршрутизатор залишається затребуваним рішенням для організації підключення до мережі.

Домашній роутер дає змогу забезпечити високошвидкісну передачу даних для користувацьких девайсів:

  • ноутбуків;

  • смартфонів;

  • персональних комп'ютерів;

  • розумних гаджетів та інших приладів побутової техніки.

Головними перевагами маршрутизаторів вважається стабільний доступ до мережевих ресурсів і можливість організувати локальну мережу, виключаючи кабельний безлад. 

Сучасний WiFi роутер – це сполучна ланка між користувачем і постачальником інтернету, пристрій також має додаткові опції, як-от розподіл IP-адрес, батьківський контроль і можливість підключати файлові накопичувачі. 

Класифікація та технічні параметри роутерів

В асортименті провідних виробників представлені професійні пристрої та маршрутизатори для домашнього інтернету. Вони відрізняються за технічними характеристиками і вартістю. 

Роутер професійної категорії здатний забезпечувати стабільне високошвидкісне (дротове й бездротове) підключення до мережі одночасно для 50-60 гаджетів. У такому маршрутизаторі встановлено кілька антен і потужні апаратні компоненти (процесор із робочою частотою не менше 400 МГц). 

Тим, хто займається оптимізацією мережевого забезпечення в бізнес-центрі або геймерському клубі, рекомендується купити wi-fi роутер із просунутими характеристиками і високою пропускною здатністю. Це гарантує стабільний зв'язок і достатній радіус дії, також дає змогу створити 2-3 незалежні точки доступу. 

Для домашніх мереж цілком підійде маршрутизатор вартістю до 100 доларів. 

За технологією передавання сигналу роутери поділяються на такі групи:

  • Ethernet;

  • LTE;

  • ADSL.

Роутер Ethernet забезпечує дротове під'єднання (швидкість до 10 Мб/с) з використанням кабелю LAN (крученої пари), який протягується від серверів провайдера. 

Маршрутизатор ASDL отримує сигнал через дроти телефонних ліній, цей варіант з'єднання сьогодні вважається застарілим через невисоку швидкість. 

Для бездротового інтернету потрібен LTE роутер із підтримуваними стандартами Wi-Fi і 4G. 

Перевага Вай-Фай роздавача – відсутність необхідності возитися з кабелями та роз'ємами, що дає змогу використовувати такий пристрій далеко від дому. Водночас маршрутизатор дротового типу (використовуються кабелі стандартів RG-45 і RG-11) надійно виконує приймання і передавання сигналу на великі відстані незалежно від перешкод. 

Можна також придбати комбінований роутер, здатний здійснювати обмін даними, як дротами, так і повітрям. 

Інші значущі аспекти вибору

Протокол підключення

Для того, щоби роутер виконував свою функцію необхідне підтримання відповідного мережевого протоколу. Перед тим, як купити маршрутизатор, уточніть цю характеристику в компанії-провайдера. На відміну від PPTP і PPPoE, L2TP не є універсальним протоколом, тобто, його не підтримують багато моделей роутерів. 

Максимальна швидкість

Для регулярного перегляду відео у високій якості та онлайн геймінгу в сучасні ігри рекомендується вибирати роутер, що забезпечує швидкість підключення не менше 100 Мб/с. Для перегляду інформаційних сайтів і сторінок у соцмережах цілком підійде Вай Фай роутер, що пропонує передачу сигналу на швидкості в діапазоні 50-60 Мб/с.

Радіус поширення сигналу

Якщо вам потрібно забезпечити стабільним з'єднанням комерційну будівлю або приватний будинок із прилеглою ділянкою, треба вибирати маршрутизатор із великою зоною охоплення. Коли йдеться про бездротовий розподілювач типу WiFi router, то варто також враховувати можливі перешкоди на шляху сигналу. 

Діапазон частот

Роутер може підтримувати один або два частотні діапазони (2,4 і 5 ГГц). Перший варіант пропонує ширший радіус покриття, а другий – кращу швидкість і стабільність підключення.

Кількість і тип антен

Маршрутизатор зазвичай оснащений двома, трьома або чотирма вбудованими антенами. Від їхньої кількості залежить радіус поширення і стабільність передачі сигналу. Використовуються знімні та незнімні типи антен. 

Конфігурація роз'ємів

Для надання дротового віддаленого доступу до пристроїв роутер може бути оснащений портами:

  • USB;

  • MicroSD;

  • MicroUSB.

Безпека підключення та контроль

Рекомендується обирати маршрутизатор, що використовує стандарти захисту даних WPA або WPA2, оскільки протокол шифрування WEP застарів і не гарантує повноцінного захисту від хакерських атак. Хороший роутер має також мати регулювання доступу до певних ресурсів мережі. 

Режими роботи та додаткові функції

Сучасний router має три бездротових режими роботи: ESS, BSS і Ad-Hoc. Маршрутизатор може надавати доступ до хмарних сховищ і торрент-клієнтів. 

Функція фаєрвол виконує контроль доступу до сайтів і вебсервісів. Роутер також дає можливість присвоєння IP-адрес підключеним гаджетам. Супутнє антивірусне ПЗ захищає з'єднання від шкідливих кодів.

Купити роутер недорого в Києві з доставкою можна в інтернет-магазині Цитрус. На сайті компанії можна замовити маршрутизатор за кілька кліків. 

Клієнтам нараховуються бонуси за покупки. У каталозі представлений широкий модельний ряд із докладним описом і відгуками. Якщо ціна не підходить для вашого бюджету, можна оформити розстрочку. 

Популярні відгуки

Product Image

Iнтернет роутер TP-Link Archer AX23 Wi-Fi 6 (2.4Gz/5Gz) 1775Мбит/с

2 499

Comment User Avatar

Поліщук Артем

Досвід використання:Чудовий роутер настройка легка використовую 5ГЦ( ТоП)

Плюси:Швидкість Стабільність Ціна

Мінуси:немає

Докладніше

Ціни на Роутери

РоутериЦіна
Iнтернет роутер TP-Link Archer C641 399 грн
Iнтернет роутер Asus TUF-AX3000 V2 4xGE LAN 2,5xGE WAN 1xUSB3.2 MU-MIMO OFDMA MESH gaming4 139 грн
Iнтернет роутер TP-Link Archer AX12 Wi-Fi 6 (2.4Gz/5Gz) 1501Мбіт/с1 999 грн
Iнтернет роутер Asus RT-AX53U AX1800 3xGE LAN 1xGE WAN 1xUSB MU-MIMO OFDMA3 059 грн
Інтернет роутер TP-Link Archer C50 (White)1 199 грн

Найпопулярніші запити в категорії Роутери

Питання, які часто задають про Роутери

💸Скільки коштують Роутери?

🛒Які Роутери краще купити в 2024 році?

🔥Які Роутери найдорожчі і відносяться до преміум сегменту?