Є кілька різновидів навушників, вибір між якими значно залежить від цілей використання. Навушники вкладиші — компактний девайс із маленькими амбушюрами. Вони фіксуються на вушних раковинах завдяки продуманій анатомічній конструкції, що повторює їхню форму. Це дає їм змогу забезпечувати вищий рівень комфорту в порівнянні з вакуумними. У каталозі десятків виробників представлено велике розмаїття моделей, що мають різний розмір і форму амбушюр, технічні особливості, спосіб підключення, час автономної роботи.
Крім того, навушники вкладиші крапельки можуть бути відкритого або закритого типів. У першому випадку менший тиск на слух користувача, але гірша ізоляція від навколишніх шумів. Так чи інакше, їхнє акустичне оформлення досить якісне для прослуховування музичних треків із відчутними басами й чистотою звуку. Ці компактні девайси відмінно підходять для подорожей і використання в громадському транспорті. Також є спортивні, дитячі та водонепроникні моделі, які не вийдуть із ладу під час занурення під воду.
Підключення
За способом підключення виділяють дві базові категорії:
- Провідні. Для сполучення з ноутбуками і ПК потрібен кабель зі штекером USB або міні-джеком 3,5 мм. Щоби підключити навушники вставні до телефонів і планшетів на базі Android 3,5-міліметровий роз'єм є найбільш універсальним варіантом. Для підключення «яблучних» девайсів колишніх поколінь (айфонів та айпадів) потрібен спеціальний роз'єм Lightning.
- Бездротові. З'єднання здійснюється через протокол бездротової передачі даних Bluetooth. Сьогодні особливою популярністю користуються так звані навушники таблетки TWS (True Wireless Stereo). У перекладі з англійської вони називаються «справжні бездротові стерео» навушники. Це просунуті моделі з глибоким і чітким звучанням, а також великим радіусом поширення сигналу, що забезпечує мобільність і свободу переміщення для користувачів. Здебільшого такі девайси оснащені активним шумозаглушенням.
Основні аспекти вибору навушників вкладишів
Під час вибору треба брати до уваги низку ключових критеріїв:
- Форма, розміри та матеріал амбушюр. Від цих параметрів залежить комфорт під час прослуховування. Якщо ви плануєте купити навушники вкладиші з мікрофоном, упевніться, що за розміром і формою вони підходять для ваших вушних раковин. Ще один значущий аспект — матеріал. Бажано, щоби краплинні навушники були м'якими, приємними на дотик. Матеріал не має подразнювати шкіру і спричиняти алергічних реакцій. Пристрої зі спеціальним фільтром у вигляді сіточки — повноцінно вологозахищені. Він перешкоджає потраплянню всередину корпусу води та пилу.
- Частотний діапазон. Чим більше частот може відтворювати пристрій, тим чистішим і насиченішим сприймається аудіо. Оптимальний варіант — від 20 Гц до 20 кГц.
- Чутливість. Параметр визначає гучність звучання. Сучасні навушники крапельки звучать у межах 90–110 дБ.
- Розміри та тип динаміків. Цей аспект також впливає на якість звуку. Мембрана (діафрагма) — елемент конструкції, що створює звукові хвилі та мінімізує амплітудні спотворення.
- Довжина шнура. Якщо вкладиші дротові, радимо обирати модель із довгим дротом, це відчутно поліпшить досвід використання. Рекомендований мінімум — 2 метри.
- Автономність. Параметр визначає час роботи на одному заряді. Сучасні моделі можуть працювати без підключення до мережі мінімум 5 годин. Із використанням зарядного кейса показник збільшується приблизно втричі. Зазвичай на футлярі є світловий індикатор заряду.
- Із гарнітурою чи без. Тим, хто часто спілкується голосовим зв'язком, краще купити навушники крапельки з мікрофоном. Навушники краплі з мікрофоном часто також використовують для мобільного геймінгу.
Додаткові функції
Просунутий функціонал навушників-вкладишів включає:
- Зручне керування з допомогою голосових команд або жестів. Приймати дзвінки, перемикати треки й режими можна без зайвих зусиль.
- Підтримання голосових помічників. Віртуальний асистент спрощує взаємодію з девайсом.
- Автоматичне вимкнення. Топові моделі вкладишів можуть вимикатися щойно користувач виймає амбушюри з вуха.
Найкращі виробники навушників крапельок
Поміж лідерів індустрії такі бренди:
- JBL. Один із топових виробників акустичної апаратури.
- Apple. Бренд із Купертіно випускає культову лінійку крапельок AirPods.
- Samsung. Вкладиші Galaxy Buds від південнокорейського техногіганта користуються популярністю в меломанів.
- Marshall. Відомий виробник підсилювачів має в каталозі й компактні навушники.
- JLab. Бренд спеціалізується на виробництві вкладишів із функцією ANC.
- Philips. Нідерландський виробник електроніки преміального рівня.
- Trust. Ще одна голландська компанія. Виробляє периферію для ПК і навушники.
- Koss. Виробник навушників зі США з багаторічним досвідом.
- Xiaomi, Huawei і OPPO. Китайські технобренди постачають на ринок надійні бюджетні вкладиші.
- Defender. Виробник електроніки та периферійних пристроїв.
- Razer. Бренд випускає класні навушники для геймерів.
- Panasonic. Японський техногігант має в асортименті навушники з об'ємним звучанням.
- HP. Один із топових виробників комп'ютерної периферії виробляє, зокрема, просунуті моделі вкладишів.
Де краще купувати навушники-вкладиші?
Купити навушники вкладиші в Україні можна в онлайн-супермаркеті Цитрус. На всі товари діє офіційна гарантія. Інші наші переваги:
- Вигідна бонусна програма з кешбеком від суми кожної покупки.
- Розстрочка або кредит на купівлю девайса.
- Ремонт і обмін б/в пристроїв.
- Консультації менеджерів телефоном і в чаті.
Забрати товар самовивозом можна в Києві та інших великих містах, або замовити в інтернеті з доставкою Новою Поштою (не входить у ціну).
Бездротові навушники GravaStar Sirius P5 (Defense Armor) GRAVASTARP5_ARMOR_GRY_V2
2 699₴
Третьяк Михаил Александрович
Досвід використання:За свою ціну просто бомба!
Плюси:Ціна, звук. присутній ігровий режим. є зручний ланцюжок в комплекті
Мінуси:Відсутність шумодаву