Citrus Logo Image
thin__img thin__img

"Вибір Країни" — народний знак якості, якому довіряють.

Мережу магазинів "Цитрус" було визнано Ритейлером техніки 2023 року за даними незалежного дослідження ринку України.

Інформація про Групу компаній «Цитрус»

Група компаній «ЦИТРУС» складається з окремих юридичних осіб без єдиної материнської компанії.
Центральний офіс розташований за адресою: 65014, м. Одеса, вул. Маразліївська, 1/20.

Група компаній контролюється Акціонерним товариством «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «СТЮАРТ» (ідентифікаційний код Фонду 43770676, код Фонду в ЄДРІСІ 13300991, місцезнаходження: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, б.7 / 14, пом. 182, кім. 3), кінцевим і єдиним бенефіціарним власником та контролером якого є Топал Григорій Іорданович.

Група здійснює такі види діяльності: роздрібна торгівля телекомунікаційним обладнанням в спеціалізованих магазинах, неспеціалізована оптова торгівля, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, а також надання супутніх послуг з обслуговування та ремонту телекомунікаційного обладнання та інших електронних приладів.

Група компаній має виключне право на використання ТМ «Цитрус». (№295173)

Група здійснює свою операційну діяльність в основному на території України. Середньооблікова чисельність працівників за рік, що закінчився 31 грудня 2020 року, становить 2021 чоловік.

У зв'язку з випадками появи некоректної інтерпретації структури компанії Цитрус в ЗМІ, вважаємо належним, дати пояснення щодо компаній, які не входять до групи компаній Цитрус.
Компанії "ЗТ-Інвест", "ЦеТрейдінг", "Гаджет Трейдинг" не входять і ніколи не входили до акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «СТЮАРТ», який об'єднує в собі групу компаній Цитрус.

Про компанію

«Цитрус» – це добре помітний і впізнаваний ритейл на ринку України, що включає мережу з більше 71 магазинів і інтернет-магазин ctrs.com.ua.
Ми працюємо в унікальному для України форматі інноваційних розважальних центрів в яскравому сучасному дизайні, площею до 2000 м².
Це відкритий доступ до товарів, інтерактивні зони віртуальної реальності, електротранспорт і пристрої розумного будинку, доброзичливий і грамотний персонал. Місце, де вам завжди раді.

Цільова аудиторія Цитруса – активні, просунуті користувачі девайсів і гаджетів: від навушників до ноутбуків, від квадрокоптера до електробайка.
Ми цілеспрямовано займаємося популяризацією електротранспорту в Україні, перші виділили персональний в окрему категорію і познайомили українців з цим способом пересування.
У 2016 році за підтримки Цитруса був проведений перший чемпіонат України з моноколеса.

Онлайн магазин ctrs.com.ua впевнено тримається серед лідерів інтернет-торгівлі в Україні.
Центральний офіс знаходиться в Одесі (доступна віртуальна екскурсія).

Компанія розвиває власну мережу авторизованих сервісних центрів і пунктів прокату електротранспорту, а також освітніх просторів у флагманських магазинах мережі.

Історія

Ми починали з оптових продажів мобільних телефонів у 2000 році. Всі пам'ятають великі Нокіа і маленькі Еріксон?) Перший роздрібний магазин був відкритий в Одесі в червні 2000 року з яскравою назвою Zitrus.

Потім був CITRUS і нарешті ми зупинилися на добре відомому сьогодні ЦИТРУС.

У 2007 інтернет-магазин Цитрус починає здійснювати доставку в будь-яку точку України. На той час – це був прорив.

У 2011 відкривається перша точка видачі інтернет-магазину.
Цитрус робить акцент на техніку Apple і розширює сегмент цільової аудиторії.

Історія замовчує в якому саме році ми відкрили новий формат магазинів.
Ми думаємо що це було в 2014 або 11? Може хто пам'ятає?)

Вперше в Україні покупець побачив відкриту викладку гаджетів та інтерактивні демо-зони замість скляних вітрин, саме в Цитрусі. З тих пір телефони, планшети і ноутбуки можна чіпати, перевіряти і тестувати. Пізніше цей прийом перейняли й інші мережі.

Продавці-консультанти поміняли строгі костюми на кеди, футболки і джинси. У наших магазинах вже тоді була незвичайна, яскрава атмосфера, яка дуже личить тій новизні, яку ми несемо.

У 2014 році компанія оголошує старт продажів Xiaomi і Meizu на правах ексклюзивного дистриб'ютора і першою знайомить українців з китайськими брендами. Це був важкий шлях, але ми його пройшли разом з вами.
Купити щось вироблене в Китаї тоді вважалося неприйнятним через сформовані упередження про низьку якість. Роки пройшли і тепер негативні переконання до цих брендам не належать. Пізніше продавати продукцію Сяомі та Мейзу стали й інші мережі.

2016 – відкриті перші точки ЦитрусПроката в Одесі та Києві, в прогулянкових зонах Аркадії та ВДНГ. Відмінний спосіб познайомитися з новою та незвичною розвагою на той час і розвинути нову культуру використання.

Цитрус + Apple = ❤️

2018 - 27 липня компанія Цитрус першою в Україні відкрила Apple Shop – спеціалізовану торговельну зону площею 60 м² з продукцією Apple.
Під час відкриття у флагманському магазині Мега Цитрус в Одесі було продано 140 iPhone!!!
Це був абсолютний рекорд ринку.

2019 – відкриті ще два Apple Shop в Києві – в МегаЦитрусі, розташованому на вул. Хрещатик, 29, і в ТРЦ «Lavina»

Apple Shop розміщується тільки в магазинах ключових авторизованих роздрібних партнерів по всьому світу.
Цитрус має статус Apple Authorized Reseller.
На даний момент на території України Apple Shop є тільки в нашій мережі.

Це означає, що у нас ексклюзивні пропозиції, офіційна техніка бренду, в найширшому асортименті. Консультанти Цитруса знають про Apple все, допоможуть обрати ідеальний девайс, будь то iPhone, MacBook, iPad, навушники або периферія.

2020 року – рік епідемії коронавіруса. Запам'ятаємо його з кращого боку. Наприклад, виріс попит на техніку для здоров'я – очищувачі, зволожувачі повітря, інгалятори і смарт годинники. В той епічний березень ми поринули в онлайн, адже це легко і безпечно – купувати, сидячи вдома.

Наші Сервіси

Одна з ключових послуг, яку впровадила компанія для своїх клієнтів – ЦитрусМайстер. І це теж повторили інші ритейлери з різним ступенем успішності.
Починалося все з налаштування смартфонів під користувача, зараз наші майстри встановлюють все, що є в асортименті Цитруса і вимагає професійного підходу (пральні машини, кондиціонери, холодильники, варильні поверхні та інше).

Програма Цитрус Обмін – можливість оцінити старий пристрій та обміняти його на новий гаджет. Старі гаджети відправляються в наш сервіс.

Цитрус Академія – для навчання всіх бажаючих створений проект, де люди різного віку отримують базові знання з операційних систем, технологій мобільної фотографії, монтажу відео на смартфоні, робототехніці, і навіть з маркетингу. Ми постійно розширюємо і наповнюємо програми навчання.

ЦитрусПрокат – оренда електротраспорта: скутерів, гіробордів, велосипедів і самокатів. Точки прокату розташовані в прогулянкових, паркових зонах. Це Аркадія в Одесі, ВДНХ в Києві.

Нагороди

2005: Торгова марка «Цитрус Дискаунт» була визнана Рейтингом «Народне визнання» кращим брендом.

2017:

1. Retail Awards «Вибір споживача 2017» - мережа магазинів портативної електроніки Цитрус, 1 місце.

2. Retail & Development Business Awards 2017 рік. Компанія «Цитрус» виграла одразу в двох номінаціях:

 • У 2017 році вона стала «рітейлерів року в сегменті техніки і електроніки» і «мультиканального ритейлером року»
 • Організатор заходу – Асоціація рітейлерів України.

3. МегаЦитрус в Одесі переміг в конкурсі ритейл-дизайнів Best Retailers Design 2017. Він був удостоєний престижної нагороди в номінації «Побутова техніка та електроніка»

4. Arricano Awards - 2017. Цитрус - найкреативніший орендар, «Wow-wow-wow року!»

2018:

1. Спецпроект журналу «Фокус» з рейтингом управління корпоративною репутацією «Репутаційні активісти».

2. Цитрус – переможець в категорії «Краща ритейл-компанія: електроніка».

3. Рейтинг кращих роботодавців 2018 року, оприлюднений міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна складений на основі однойменного дослідження.

Яскравий Маркетинг

Однією з основних стратегій просування компанії є креатив і властивий тільки нам підхід до реклами.
Ми ніколи не повторюємо за іншими, самі створюємо тренди, сміливо дивимося в майбутнє, просуваємо не тільки себе, але й шляхетні ідеї.
Сьогодні «Цитрус» – один з ключових гравців Digital Media реклами в Україні. Цитрус – це яскрава команда з незвичайними і сміливими ідеями:

 • робили платний вхід в свій новий магазин;
 • пропонували заплатити кров'ю за червоний iPhone;
 • влаштовували кібератаку на свій сайт;
 • збирали на вагу залізні гроші;
 • блогери жили перед магазинами транслюючи відкриття;
 • збирали старі приймачі.

Команда Цитруса регулярно бере участь у власних вірусних комунікаціях. Наприклад, в рамках рекламної кампанії Meizu проводився конкурс в Instagram «Я і моя табуретка», де потрібно було робити Селфі на табуретку або слухати на ній музику. Першими учасниками і обкладинкою стали співробітники Цитруса.

У січні 2019 року Цитрус на своїй сторінці Інстаграм приєдналися до Челленджу під назвою Adele Challenge у відповідь на заяву співачки Адель залишити сцену.
Предметами, що становлять співачку і аудиторію, що підспівує їй, стали музичні колонки.

Благодійність

Ми відомі не тільки маркетингом, але і добрими справами.
«Благодіємо» самі, і в компанії з інфлюенсерами та нашими покупцями:

Просування в інтернеті

Ведемо свій канал в YouTube! Тут огляди, порівняння новинок зі світу техніки і презентації гаджетів. Канал має понад 500 тисяч підписників і регулярно оновлюється.

Про подробиці корпоративного життя, акції, знижки, новинки в світі технологій для комфорту і продуктивності ми розповідаємо в блозі і в соціальних мережах. У Інстаграм та Фейсбук – влаштовуємо чесні розіграші та інтерактиви, тут можна стати до нас ближче, висловити свою думку і дізнаватися все важливе зі світу гаджетів раніше за інших.

Керівництво компанії

 • СЕО

  Вадим Лисюк

 • Департамент Маркетингу

  Валентина Комарова

 • Комерційний департамент

  Сергій Бондаренко

 • Операційний департамент

  Вадим Танченко

 • Юридичний департамент

  Сергій Чалбаш

 • Департамент фінансів

  Нікуліна Алла

 • Департамент інтернет продажів

  Семен Рижков

 • Департамент Персоналу

  Оксана Фурман

 • Департамент логістики

  Наталія Пуляженкова

 • Департамент безпеки

  Віталій Чофу

 • Департамент підтримки клієнтів

  Юлія Паламарчук

 • Департамент цифрової трансформації

  Роман Романов

 • Бізнес юніт Цитрус Сервіс

  Дмитро Русов


Наші партнери